Zainspiruj się

Na tej podstronie prezentuję Ci książki, które przeczytałem i uważam, że wnoszą określoną wartość na różnych płaszczyznach naszego życia. Będę polecał Ci tylko pozycje, które uważam za bardzo wartościowe, stanowiące fundament wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, psychologii oraz osiągania wyznaczonych życiowych celów.
Wierzę, że mogą Cię one zainspirować lub wskazać kierunek do odnajdywania odpowiedzi na pytania, które pojawiają się na każdym etapie naszego życia. A dla tych, którzy weszli na ścieżkę dbania o swój rozwój – to pozycje niemalże obowiązkowe.

olbrzymObudź w sobie olbrzyma.
Anthony Robbins. 

To zdecydowanie jedna z pierwszych pozycji, które warto przeczytać rozpoczynając przygodę z rozwojem osobistym.
Czytając tę książkę otrzymasz odpowiedzi jak dotrzeć do swojej wewnętrznej siły oraz jak panować nad sobą w obszarach umysłu, emocji, fizyczności i sfer materialnych.
Samodoskonalenie jest tym co pozwala docierać do obranych życiowych celów – dowiesz się niemalże wszystkiego na ten temat.
I na koniec najlepsze – właśnie ta książka zapoczątkowała zwrot życiowy bardzo wielu osób.
Polecam Ci również film, który możesz obejrzeć na Netflix – I’m not your guru – to prezentacja A. Robinnsa w działaniu. Możesz zobaczyć kim jest ten wielki (naprawdę wielki) człowiek.

 

wywieranie_wpływuWywieranie wpływu na ludzi – teoria i praktyka. Robert B. Cialdini.

To naprawdę majstersztyk o tym, co można osiągnąć rozumiejąc, co dzieje się wokół nas i dlaczego. Czytając Cialdiniego dowiesz się, jak zachęcić drugiego człowieka do podjęcia lub zmiany decyzji; jak działać, aby zmiana była pragnieniem; czy w końcu jak chronić się przed wpływem innych osób na podejmowane przez nas decyzje.
Wiedza zawarta w tej książce nie tylko otwiera oczy, ona również może przynieść odpowiedzi na pytania – jak być skutecznym w życiu i biznesie. Zdobycie umiejętności opisywanych przez R. Cialdiniego otwiera drzwi do wielu zamkniętych dla ludzi miejsc. Można naprawdę umiejętnie otwierać wszystkie, absolutnie wszystkie drzwi – wystarczy znać kilka prostych reguł.

 

Zrzut ekranu 2018-06-06 o 17.22.21Zasady Zwycięzców.
Bodo Schafer. 

To jedna z moich ulubionych pozycji. Znajdziesz w niej 30 sprawdzonych Zasad Zwycięzców. W tej książce niemalże każde zdanie może być przyczynkiem do nowej Historii. Dowiesz się w niej miedzy innymi jak rozwijać przyzwyczajenia, które mogą zaprowadzić Cię do sukcesu i zadowolenia z życia, jak Zwycięzcy pokonują stres, jak możesz skutecznie realizować swoje marzenia, jak pracować na uznanie nie tylko w oczach innych ludzi, ale przede wszystkim posiąść umiejętność szacunku do samego siebie.

 

 

 

 

T217847

Obłędnie proste – obsesja, która napędza sukces Apple’a
Ken Segall

Genialna książka o tym, jak tworzona była firma Apple przez Steve’a Jobsa. Perspektywę prezentuje dyrektor kreatywny agencji reklamowej, który odegrał kluczową rolę w odrodzenia Apple’a – Ken Segall.
Opisuje zwyczaje i zasady, którymi kierował się Jobs w codziennym zarządzaniu firmą. Jak postępował z ludźmi, jak ich motywował, jak również gdzie był bezwzględny i czego oczekiwał od swoich współpracowników i pracowników.
Wiele fragmentów książki szokuje i wiele inspiracji dzięki temu można zabrać do swojego życia, nie tylko biznesowe, jak również do przyglądania się w każdej sferze życia, co znaczy osiągać i efekty i jakie są tego koszty.

 

 

56bb7093a37e2

Steve Jobs sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością. 
Carmine Gallo

Jeżeli masz marzenie, aby tworzyć genialne wystąpienia to niewątpliwie jest to pozycja, którą należy znać. Znajdziesz w niej sekrety leżące u podstaw technik jakie stosował Steve Jobs, aby jego wystąpienia były wielkimi wydarzeniami i porywały świat do zmieniania rzeczywistości.
Dowiecie się jakie sztuczki i zabiegi stosował Jobs, aby publiczność była zachwycona każdym słowem, a oczekiwanie na wystąpienie było wydarzeniem życia.
Książka uczy jak zastosować prezentowane techniki do własnych prezentacji. Masz szansę zrozumieć, jak to wszystko się działo i wydarzało, że było po prostu mistrzostwem świata.

 

 

0_0_productGfx_f0e372f130cc0e2924f70f3244bc5dd0Odwaga bycia nielubianym – Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie.
Ichiro Kishimi, Fumitake Koga

To zdecydowanie książka, która może zmienić wszystko o czym do tej pory myślałeś w pewien sposób, na zupełnie inny rodzaj postrzegania rzeczywistości. Opowiada o tajemnicy wolności przez uwolnienie się od przyjmowania na siebie ocen innych i życia z nimi każdego dnia. Pokazuje jak nie obawiać się być nielubianym, w zamian za bycie po prostu sobą – tym, którego się lubi. Z postacią prawdziwego ja, a nie tym wydumanym avatarem, który pokazuje się każdego dnia innym, aby zyskać ich aprobatę.
To książka dla naprawdę odważnych, tych którzy nie boją się żyć prawdziwym sobą, prawdziwym życiem. To pozycja dla tych, którzy chcą spróbować być szczęśliwym z samym sobą. Śmiałość, która jest wynikiem zmiany, może stworzyć prawdziwe relacje, które nie będą ciężarem w Twoich życiu.

myslenie_pytaniami

Myślenie pytaniami
Marilee Adams

Rodzaje oraz sposoby zadawanych sobie pytań, mogą mieć wpływ na nasze życie. Ta książka prezentuje łatwy do stosowania system, który zmienia sposób myślenia, działania oraz wyników, które osiągamy.
W książce odnajdziesz odpowiedzi jak świadomie wpływać na przyszłość, w specyficzny sposób konstruując pytania, aby skutecznie doprowadzały Cię do obranych celów.
Myślenie pytaniami przygotowuje i doskonali umiejętność słuchania, która nie wydaje sądów, ocen i przede wszystkim doskonali wdzięczność za życie.
To zdecydowania książka dla przywódców, liderów, coachów oraz menedżerów, od których zależy jakim przykładem są dla samego siebie, jak również w jaki sposób wskazywać drogi i rozwiązania innym bez nadawania kierunków, a jedynie za pomocą zadawania właściwych pytań sobie i innym.

jedna-rzeczJedna rzecz – zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnieć
Gary Keller, Jay Papasan

„Kto dwa zając goni, nie złapie ani jednego” – tak zaczyna się „Jedna rzecz”. To książka o pewnego rodzaju minimalizmie w życiu oraz w jego biznesowym obszarze.
Bardzo często jest tak, że zastanawiamy się jakie podjąć decyzje, które są trafne, które wybrać. W tej pozycji odnajdziesz prostotę w ich podejmowaniu i odnajdywaniu. Odnajdziesz natychmiastowe odpowiedzi, co należy zrobić. Otrzymasz również dobrze opisaną porcję informacji o równowadze życiowej, o wyborach i rezygnacjach. To książka zdecydowanie dla tych, którzy pragną osiągać ponadprzeciętne rezultaty poprzez możliwości, które są zamknięte w nas samych.

 

Gladwell_Pozaschematem_500pcx

Poza schematem – sekrety ludzi sukcesu
Malcolm Gladwell

Czy trzeba się dobrze urodzić, aby odnieść sukces? Sekret 10 tysięcy godzin treningu, aby osiągnąć mistrzostwo w każdej dziedzinie. M. Gladwell podważa teorię, że wystarczy kopiować najlepszych, dokłada do nich całą masę argumentów, że istotne jest również skąd przychodzisz do świata.
Możesz znaleźć w niej odpowiedzi na to, dlaczego The Beatles odnieśli tak spektakularny sukces, dlaczego najbogatsi coś najbogatsi oraz skąd biorą się najlepsi sportowcy.
Czytaj z zapartym tchem, bo to co napisane w tej książce niewątpliwie zmusza do bardzo głębokich refleksji na własny temat.

 

 

ultramaratonczykULTRA maratończyk – poza granicami wytrzymałości
Dean Karnazes

To historia o wielkiej pasji, która doprowadziła do mistrzostwa i ponadprzeciętnych rezultatów. Zobaczysz w niej człowieka, który postanowił zostawić wszystko, aby przeżyć swoje życie, właśnie tak jak tego pragnie. Bez cienia wątpliwości czyim życiem żyje.
Dean Karnazes pokonał ekstremalne wyzwania. W 75 dni przebiegł 4800 km, od zachodniego do wschodniego wybrzeża USA. Średnio dziennie pokonywał od 60-80 km, biegnąc od 8 do 15 godzin na dobę.
To człowiek, który przebiegł dolinę śmierci, gdzie temperatura sięgała 50 stopni, przebiegł również maraton na Biegunie Południowym, gdzie temperatura dochodziła do -40 stopni. Lista jego niesamowitych wyzwań jest naprawdę długa.
To książka, która pokazuje jak wielka siła drzemie w naszym umyśle i jak pragnienie może stawać się rzeczywistością. Myślą przewodnią życia Deana jest: Wstań rano i staraj się robić to o czym marzysz najlepiej jak potrafisz. To naprawdę fantastyczna pozycja dla każdego, kto swoją poprzeczkę ustawia ponad przeciętną.

z_finZrozumieć finanse – Inteligencja finansowa w zarządzaniu portfelem prywatnym i biznesem
Jarosław Tuczko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2018-07-08 o 19.08.28Rewolucja 80/20 – Nowa droga do sukcesu finansowego jednostki i firmy
Richard Koch

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s